بارش پراکنده باران در استان بوشهر/ سامانه بارشی تقویت می‌شود

بوشهر – مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: با توجه به تقویت سامانه بارشی، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد وبرق در سطح استان پیش‌بینی می‌شود.

نادر شفیع‌خدایی در گفت‌وگو با ذاکرنیوز اظهار داشت: مطابق انتظار با نفوذ امواج ناپایدار به جو استان، ضمن افزایش پوشش ابر، بارش‌هایی البته به صورت خفیف از برخی نقاط استان گزارش شد.

وی افزود: پیش‌بینی می‌شود با تقویت تدریجی این سامانه، وقوع بارش پراکنده باران گاهی همراه با رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای و گرد و خاک و البته در برخی مناطق مستعد احتمال ریزش تگرگ دور از انتظار نیست.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر خاطرنشان کرد: طی این مدت با وزش باد قابل ملاحظه جنوب شرقی و پس از خروج سیستم از ظهر فردا وزش باد شمالغربی، افزایش تلاطم دریا را در پی خواهد داشت.

وی ادامه داد: برای ساعات آینده آسمان استان نیمه ابری همراه با وزش باد، به تدریج افزایش ابر، گاهی رگبار پراکنده باران، رعد و برق و وزش تندباد لحظه‌ای و از فردا کاهش پوشش ابر پیش‌بینی می‌شود.

شفیع‌خدایی بیان کرد: جهت باد امروز جنوب شرقی تا شمال شرقی و از فردا به تدریج شمال غربی با سرعت ۱۰ تا ۳۴ کیلومتر در ساعت گاهی بیش از ۳۸ کیلومتر در ساعت خواهد بود.

وی اضافه کرد: در این مدت ارتفاع موج بین ۳۰ تا ۹۰ سانتیمتر و طی ساعات بعدازظهر تا بامداد فردا تا ۱۲۰ سانتیمتر و در هنگام وزش تندباد بیش از ۱۵۰ سانتیمتر خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان بوشهر گفت: فردا زمان جزر اول دریا ساعت دو و ۵۶ دقیقه بامداد، مد اول ساعت ۹ و ۱۷ دقیقه، جزر دوم ساعت ۱۴ و ۳۵ دقیقه و مد دوم ساعت ۲۰ و ۴۳ دقیقه خواهد بود.

سامانه پیامک : ۳۰۰۰۸۸۳۰۳۰۳۰۰۰پست الکترونیک: info@zakernews.ir

قالب وردپرس