دیدار فرستاده رئیس جمهور آبخازیا با وزیر خارجه سوریه

فرستاده رئیس جمهور به همراه وزیر خارجه آبخازیا به دیدار وزیر امور خارجه سوریه رفتند و طرفین در این دیدار بر اهمیت روابط دوجانبه تأکید کردند.

به گزارش شکورنیوز، ولید المعلم وزیر امور خارجه ظهر امروز در دمشق میزبان فرستاده رئیس جمهور آبخازیا بود.

«بارتسیتس کنستانتینوویچ» فرستاده رئیس جمهور آبخازیا به همراه «داور وادیموویچ» وزیر خارجه این کشور به دیدار المعلم رفتند.

در جریان این دیدار بر اهمیت آغاز روابط دو جانبه بین جمهوری عربی سوریه و جمهوری آبخازیا در همه زمینه‌ها تأکید شد.

وزیر خارجه سوریه تأکید کرد که این سفر نشان دهنده توجه سوریه و آبخازیا برای تحکیم روابط دوجانبه بین دو کشور است.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) به نقل از المعلم گزارش داد که در جریان این سفر شماری از توافقهای دو جانبه‌ای که قرار است به زودی امضا شود، بررسی شد.

وی با بیان اینکه این توافق‌ها چارچوب مهمی برای روابط دو کشور است، اظهار داشت که چنین توافقاتی به سود دو کشور و ملت آنهاست.

فرستاده رئیس جمهور آبخازیا نیز از موضع حمایتی سوریه از استقلال این کشور و به رسمیت شناختن آن قدردانی کرد. او گفت که آبخازیا تمایل دارد روابط دو جانبه با سوریه را در همه زمینه‌ها توسعه دهد.

«ایمن سوسان و احمد عرنوس» معاون و مشاور وزیر خارجه سوریه به همراه شمار دیگری از مسئولان سوری در این دیدار حضور داشتند.

یک منبع رسمی در وزارت خارجه سوریه هشتم مرداد ماه جاری از توافق این کشور با جمهوریهای آبخازیا و اوسیتیای جنوبی خبر داده بود. این منبع گفت که بر اساس این توافق قرار است سوریه این دو جمهوری را به رسمیت بشناسد و روابط دیپلماتیک در سطح سفارت با آنها داشته باشد.

منبع مذکور تأکید کرد که این مسئله در راستای اراده مشترک بین این کشورها برای توسعه روابط و قدردانی از مواضع حمایتی این دو کشور از سوریه صورت گرفته است.

آبخازیا سرزمینی است واقع در غرب قفقاز و کرانه شرقی دریای سیاه و پایتخت آن بندر سوخومی است که در ساحل دریای سیاه واقع شده است.

سرزمین اوستیا شامل دو بخش شمالی و جنوبی است. اوستیای شمالی یکی از ۸۵ واحد فدرال روسیه است. در حالی‌که اوستیای جنوبی به صورت یک جمهوری خودمختار اداره می‌شود. 

سامانه پیامک : ۳۰۰۰۸۸۳۰۳۰۳۰۰۰پست الکترونیک: info@zakernews.ir

قالب وردپرس